Uspeli smo zaposliti dodatno osebo, ki nam pomaga na področju razpisov, tako za Združenje kot tudi za naše člane in hostle, kjer se program tudi dejansko izvaja. Sodelovali smo v vsaj 30 radijskih in televizijskih oddajah oziroma časopisnih prispevkih, sami pa objavili več kot 300 člankov in prispevkov ali intervjujev, organizirali več kot 70 različnih dogodkov oziroma aktivnosti (samostojno ali v okviru večjih dogodkov). V tem času smo dobili več priznanj, med katerimi smo najbolj ponosni na priznanje našim prostovoljkam in prostovoljcem v okviru natečaja »Prostovoljec leta«. Smo tudi ena prvih organizacij v programu HI Connect, ki mladim iz različnih držav omogoča pridobivanje kompetenc na področju mladinskega dela v hostlih in spoznavanje drugih aktivnosti in dela, ki se v hostlih izvaja. Povečali smo število interaktivnih učnih ur mobilnosti ter število aktivnih udeležencev. Še zmeraj je velik izziv, kako mladim na najboljši način predstaviti prednosti mobilnosti, zato smo konec leta 2019 začeli sodelovati s Kariernim centrom UM.
Dodatno bi izpostavili predvsem ovire, ki smo jih bolj ali manj uspešno presegli. Ena izmed njih je pomanjkanje sredstev pri programu Erasmus+, kjer smo bili (navkljub zavidljivemu številu točk daleč nad minimumom) prvi, ki sredstev (in s tem odobrenega projekta) nismo dobili. Prav tako smo kandidirali pri programu javnih del tako, a smo zaradi majhne dopolnitve izgubili časovno prednost, ki je najpomembnejši kriterij pri izbiri. K sreči smo uspešno kandidirali za ESE in dobili eno slovensko prostovoljko, ki bo z nami do začetka leta 2020. Po večkratnih neuspelih poskusih smo končno uspeli najti ustrezen način sodelovanja z izobraževalnimi ustanovami, predvsem srednjimi šolami, s katerimi sedaj odlično sodelujemo.
Največji uspeh je še zmeraj, ko mlade najdeš na spletu in jih napotiš k resničnim življenjskim izkušnjam, kar počnemo z aktivnostmi, ki jih opisujemo pod imenom »S spleta v svet«. Ovir je seveda mnogo, a v večini primerov se z njimi uspešno spopadamo. Edina, na katero nimamo odgovora, pa je sledljivost dolgoročnih pozitivnih učinkov aktivnosti. Nemogoče je namreč izmeriti in dokazati, v kolikšni meri je posamezna aktivnost, na primer interaktivna učna ura mobilnosti, mlade, ki so aktivno sodelovali čez leto ali dve, spodbudila k študiju ali praksi v tujini, ESE-ju in podobno. Ne glede na to pa se zavedamo, da so vse aktivnosti, ki so usmerjene k promociji miru, medkulturnega učenja, strpnosti in razumevanja drugačnosti, vitalno in najboljše orožje v vedno večji vojni s skrajneži, ki v mlade vsajajo strah pred drugačnostjo. Teh učinkov zagotovo ne moremo kvantitativno izmeriti, zgodovina pa uči, da je pomanjkanje medkulturnega dialoga in razumevanja zmeraj pripeljala do najhujšega, kar je imelo neslutene posledice, ki pa so žal merljive.
Glede na poslanstvo in program je nekatere učinke težko, nekatere pa celo nemogoče meriti. Lep primer aktivnosti je Sleep for Peace, kjer sicer lahko preštejemo ljudi, ki so se z aktivnostjo seznanili in pri njej sodelovali, ne moremo pa nikakor meriti rezultatov, saj so pričakovani rezultati boljše razumevanje med mladimi ter krepitev pomena miru in medkulturnega sodelovanja. Zagotovo veliko pomeni, da takšne aktivnosti povezujejo mlade iz različnih okolij, v kolikšni meri pa smo s tem uspeli zajeziti sovražni govor, sovraštvo in morebitne konflikte, pa je nemogoče izmeriti. Zgoraj napisanemu navkljub pa seveda obstajajo tudi »elektronske sledi« našega dela, ki jih lahko najdete v spletni reviji, ki beleži kar 126 izdaj od začetka do danes, in sicer na www.globetrotter.si. Če to pomnožimo s številom člankov, je teh več 3.000, v obdobju poročanja pa okrog 300. Tekoče projekte, ki se izvajajo, lahko na spletu najdete na www.youth-hostel.si/si/projects/opened(v tem trenutku so projekti štirje), zaključene pa na www.youth-hostel.si/si/projects/closed (teh je 76). Nadalje svoje aktivnosti sproti objavljamo na www.mlad.si.