Rezervirajte hostel pri nas ter se izognite višji ceni zaradi provizij posrednikov.

V osrčju zabave – Rimini

Rimini je že desetletja eno najbolj znanih italijanskih turističnih mest ob Jadranskem morju. Več kilometrov dolga in kakšnih sto metrov široka obala se v poletnih mesecih spremeni v velikanski labirint ležalnikov in senčnikov. V ozadju pa tisočeri bari, restavracije in hoteli, noč in dan skrbijo za živahen utrip. Prvo urejeno plažo so odprli že davnega leta 1843, potem pa se je turistično središče samo še širilo. Danes je Rimini skupaj s turističnimi naselji ob obali velik za pol Ljubljane. 

Vsebina
Po večurni vožnji sem tudi brez navigacije presenetljivo hitro našel edini HI hostel v mestu oziroma le dvesto metrov stran od obale. Sunflower Beach Backpacker Hostel, Viale Siracuza 25, so pred nekaj leti odprli trije prijatelji, ki so popotniške izkušnje dalj časa nabirali v Avstraliji. Tam so najpogosteje bivali v hostlih in ko so se vrnili v Italijo so si rekli: »Zakaj pa ne bi s hostlom poizkusili še v Riminiju?« Najeli so hotel in že prvo leto je bil obisk spodbuden, tako, da so odprli še enega – Sunflower City Hostel. Na recepciji, ki je pravzaprav del točilnega pulta hostelskega bara, me je pričakal eden izmed ustanoviteljev, Davide. Razkazal mi je prijetno barvite prostore in me na hitro seznanil z vsem, kar je mogoče početi v Riminiju. Čeprav je bilo v skupinskih sobah (nočitev od 14 EUR) še dovolj prostora, mi je priporočil privatno sobo. Pričakala me je velika postelja ob kateri je bilo dovolj prostora za omarice, na voljo pa sem imel tudi majhno, a zelo praktično urejeno kopalnico. Sobe imajo na voljo tudi balkon, ki pride še posebej prav za posedanje v vročih večerih. Vse je bilo brezhibno čisto, zjutraj pa sem si lahko privoščil samopostrežni zajtrk, ki je vključen v ceno. Gostom je na voljo tudi priročna kuhinja, ki v italijanskih hostlih sicer ni sama po sebi umevna. Za popestritev gostinskega dela v pritličju, hodnikov in sob je z atraktivnimi poslikavami poskrbela avstralska umetnica Alisha Milajew. 
 
Hostel je znan tudi po glasbenih dogodkih. Zajtrkovalnica se čez dan spremeni v privlačen gostinski lokal, oder v kotu pa je namenjen različnim ustvarjalcem. Kadar ni glasbenega dogodka, pa po prostoru odmeva glasba – tudi po željah gostov, saj je na voljo sodoben jukebox. Ja, to je pravi hostel za žure, odprt noč in dan, brez strogih pravil, a vendar voden brezhibno in učinkovito! V hostlu lahko kupiš vstopnice za najbolj znane mestne diskoteke. Še bolj priljubljene pa so karte za celonočni žur po riminijskih lokalih, ki ga imenujejo Pub, disco crawl. Organizirajo ga nekajkrat tedensko, udeleženci pa poleg vstopnine v diskoteko dobijo še privlačno majico in tri aperitive ter pijačo v različnih lokalih. Na raziskovanje nočnega življenja se odpravijo v družbi hostelskega organizatorja, ki je obenem tudi odličen animator.
 
Sunflower hostel je oddaljen le nekaj korakov stran od glavne obalne avenije, ob kateri se vrstijo gostinski lokali, klubi, trgovine, nad njimi pa se dviguje na stotine hotelov. Za kockastimi hoteli se odpira razgled na kilometre mivke. Ob njej je urejena promenada, potem se zvrstijo kabine za preoblačenje, ki jih je mogoče najeti. Za kabinami obiskovalce pričakujejo neskončne vrste ležalnikov in senčnikov. Enakomerne vzorce sem in tja poživljajo manjše restavracije, zabaviščni parki in športna središča. Tako je poskrbljeno tudi za vse, ki nimajo v mislih le sončenja in namakanja v plitvem morju. Del promenade ob sredah in sobotah zasedejo stojnice premičnih trgovin – dopoldan je v tem delu Riminija namreč čas za tedensko tržnico, na kateri lahko ugodno kupite oblačila, pripomočke za plažo, italijanske dobrote in še kaj …  
 
Raziskovanje obalnega dela mesta je najbolj elegantno s kolesom. Za hojo so razdalje skoraj prevelike, zato si je priporočljivo pomagati z avtobusom. Ta vozi ob celotni obali vse do središča mesta. Avtobusne postaje so zelo pogoste in ena izmed njih je le nekaj metrov stran od hostla. Vozovnico je pametno kupiti vnaprej – v katerem izmed kioskov. Plačaš lahko tudi na avtobusu a tam je cena skoraj še enkrat višja (2 eur) in voznik ne vrača drobiža! Kupljeno vozovnico moraš ob začetku vožnje žigosati na avtomatu, sicer ni veljavna. Kontrole pa so presenetljivo pogoste! Z žigosano vozovnico lahko uporabljaš mestne avtobuse 70 minut.
 
Vsekakor je vredno kak dan posvetiti tudi staremu središču Riminija. Mestne znamenitosti (katedrala, rimski slavolok, rimski amfiteater) je mogoče obhoditi v kakšni uri. Pokukati velja še na tržnico, kjer lahko občudujete kaj vse ribiči prinesejo iz morja. Zanimiv je tudi postanek na rimskem kamnitem mostu. Nekaj časa pa velja posvetiti še njegovi okolici, kjer so nekoč živeli najrevnejši ribiči in priseljenci. Majhne hiške v predelu San Giuliano so danes lepo obnovljene in mnoge privlačno pobarvane. Nekatera pročelja krasijo tudi freske. Večina izmed njih je povezanih z najslavnejšim meščanom Riminija: v mestu je bil rojen in je tudi pokopan sloviti filmski režiser Federico Fellini (1920−1993), večkratni dobitnik oskarja in drugih filmskih nagrad. V njegov spomin so uredili muzej a je žal že nekaj časa zaprt, tako da na Fellinija še najbolj spominjajo freske, ki so večinoma posvečene njegovim filmom. 
 
In kaj še početi v mestu? Za majhne in velike otroke je na voljo vodni zabaviščni park Aquafun, vabita pa še tematski park Fiabilandia in razstava miniaturnih slavnih italijanskih zgradb − Italia in miniatura.

Sorodni članki

Rezervirajte oglede, zanimivosti in znamenitosti

Prijava